PYTHON İLE PROGRAMLAMAYA GİRİŞ

EĞİTİMİN TANITIMI
Python, birçok amaç için kullanılabilen bir programlama dilidir. Python’un popüler olmasının en önemli sebeplerinden biri, kullanıcı dostu olmasıdır ve bu nedenle, başlangıç seviyesindeki kişiler için öğrenmesi ideal bir dil haline gelmiştir. Bu kurs, önceden hiçbir programlama deneyimi olmayanlar için tasarlanmıştır ve Python kullanarak sıfırdan bilgisayar programları yazmak için gereken tüm temel becerilerin kapsamlı bir şekilde öğretilmesini hedeflemektedir. Kurs sonunda öğrenciler, gerçek iş problemlerini çözmek için Python kullanarak bilgisayar programları geliştirme yeteneğine sahip olacaklardır. Python, web geliştirme ve veri analizi de dahil olmak üzere çeşitli uygulamaların geliştirilmesini sağlayan geniş bir kütüphane ve çerçeve yelpazesi sunar. Güçlü yetenekleri sayesinde, hem başlangıç seviyesindeki öğrenciler hem de uzmanlar için uygun bir dildir ve kurs içeriği, öğrencilerin gerçek dünya iş gereksinimlerini karşılayan pratik programlar yazmak için Python programlama kavramlarında sağlam bir temel ve uygulama deneyimi sağlamak için yapılandırılmıştır.

ÖNKOŞUL
Bu kursun önkoşulu bulunmamaktadır. Katılımcıların bu dersi almak için herhangi bir programlama bilgisine sahip olması beklenmiyor.
EĞİTİM İÇERİĞİ
·         Python ile programlamaya giriş
·         Kontrol komutlarının kodlanması
·         Fonksiyonlar ve modüllerin tanımlanması ve kullanımı
·         Programın test edilmesi ve hata ayıklanması
·         Listeler ve tüpler 
·         Dosya Girdi/Çıktı’ları
·         İstisnaların ele alınması
·         Sayılar, dizeler, tarihler ve saatlerle çalışma
·         Yineleme ve algoritmalarla çalışma
·         Nesneye yönelimli program tasarımı
·         Veritabanı ile çalışma
EĞİTİM TARİHLERİ
Eğitim Süresi: 25 Saat
EĞİTİM YERİ
GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
EĞİTİM ÜCRETİ
KDV Dahil 5000 TL
VERİLECEK BELGE veya SERTİFİKANIN ADI
Eğitim sonunda yapılacak olan sınavda 70 puan ve üzeri alan katılımcılara “Python ile Programlama” Başarı Sertifikası, 70 Puan altı alan katılımcılara ise eğitimi tamamladıklarına dair katılım belgesi verilecektir.
KİMLER KATILABİLİR ?
  • Programlamaya yeni başlayan öğrenciler ve programlama meraklıları
  • Gelecekte bu dille ilgili becerilerini ileri düzeye taşıyarak büyük veri kümeleriyle çalışması gereken ve veri manipülasyonu, temizliği ve görselleştirme için araçlara ihtiyaç duyacak olan veri analistleri veya iş analistleri.
  • Gelecekte bu dille ilgili becerilerini ileri düzeye taşıyarak web uygulamaları oluşturmak isteyen web geliştiriciler.
  • Gelecekte bu dille ilgili becerilerini ileri düzeye taşıyarak araştırma projeleri için modeller, simülasyonlar veya görselleştirmeler oluşturmak isteyen araştırmacılar.
  • Kısaca, akademide ve iş piyasasında talep gören bir dile giriş yapmak isteyen herkes.
 EĞİTMEN : 
Doç.Dr. Farid HUSEYNOV
Gebze Teknik Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

 

 
 

Ön Kayıt